Stosownie sporządzony zestaw okna dopuści w dalszym ciągu ominąć przykrych niespodzianek.

Przyzwoicie skonstruowany montaż okna przyzwoli w następnej kolejności obejść obraźliwych niespodzianek.
Krok 1

Na pewno na kroku stanu niepobłażliwego trzeba wypróbować prawidłowość wykonania ościeży (otworów okiennych) tudzież betonowych nadproży. Późniejsze odmiany będą bardzo nietaktowne. Powinno się wyrównać także boki otworu okiennego ze niespotykanym uwzględnieniem wypoziomowania jego spodniej granic, na której będzie bazować okno. Otwór ościeży powinien być o 5-6 cm wyższy i szerszy od właściwych przejawów peryferyjnych futryn.
Etap 2

Przed umieszczeniem okna trzeba koniecznie rozmontować przenośne skrzydła z przeszkleniami.
Etap 3

Do zewnętrznego obwodu framudze przykręca się kotwy. Powinno się je rozmieścić w odległości ok. 25 cm od kątów ramy (ościeżnicę można też mocować na dyble; wymaga to wiercenia otworów w jej bokach i ma zastosowanie głównie w wypadku zapór jednowarstwowych).
Krok 4

Umieszczenie futrynie w otwór. Powinno się ją podtrzymać na drętwych impregnowanych klockach wyrazistych (klocek taki musi wyszperać się pod każdym pionowym profilem!).
Etap 5

Manewrując klockami i uszczelkami powinno się dogłębnie wypoziomować spodnią granicę ościeżnicy.
Krok 6

Zasłonienie framudze w pionie (w stosunku do płaszczyzny ściany) przy pomocy klocka o prawidłowo dostosowanej grubości. Przedostaje się go w pobliżu górnego skraju ramy, po-między profil, a ścianę,
Etap 7

Pokrzyżowanie ramy za sprawą klinów wkręconych obok narożników.

Mity o oknach z Pcv...

Etap 8

Kotwy, przymocowane wcześniej do framudze, przymocowuje się do muru. W tak zamontowaną framugę można już wstawić skrzydła okienne. Należy je zamknąć.
Etap 9

Szczelinę około ramy trzeba odkazić z pyłu jak i lekko ją nawilżyć. Poprzez to montażowa pianka poliuretanowa dostanie bardziej wartościową przyczepność.
Etap 10

Rozprowadzenie pianki równomiernie na pełnym perymetrze ramy. Wypełnia się nią ok. 1/3 głębokości szczeliny (po roz-prężeniu pianka pochwyci następną nieskrępowaną przestrzeń).
Etap 11

Po spęcznieniu i stwardnieniu pianki jej wystające kawałki należy skrócić rapierem równo z niwą okna.
Krok 12

Ościeże od w środku najlepiej jest wykończyć przy pomocy kawałków płyty gipsowokartonowej. Wskazane jest w dodatku pozostawić ok. 2-milimetrową szczelinę na styku z ramą okna. Przestrzeń tę napełnia się następnie masą silikonową względnie akrylową. Więcej informacji tutaj - taśmy pakowe z nadrukiem - Ekwiwalentną szczelinę trzeba zarówno pozostawić po zewnętrznej stronie okna (pomiędzy ramą a tynkiem). O szczelności okien i ich prawidłowym działaniu rozsądzają nie tylko wyśmienite wyróżniki zaawansowane towaru, ale także, możliwe, że przeważnie, czysty montaż.

Montaż okien wykonany ze paradoksalną precyzyjnością, z dochowaniem niezakłóconej techniki i kolejności robót okroi wynurzenie się mostków termicznych i straty prężności w budynku. Oto najdonioślejsze etapy zestawu okien.

Krok 1. Przyrządzenie muru. Przed przystąpieniem do zestawu trzeba gruntownie zdezynfekować mur z cienkich kawałków tudzież kurzu, a w razie konieczności użyć podkład sondujący. W stosunku do instrumentu montażu należy założyć albo ściągnąć listwę parapetową.

Etap 2. Przyszykowanie okna. Kotwy, dyble względnie specjalne śruby do montażu okien muszą przenieść wszelkie obciążenia funkcjonujące na okno, z tego powodu trzeba je rozdysponować na całym jego perymetrze w rozstępach nie ogromniejszych niż 70 cm. Później trzeba przykleić do okna wstążki paroprzepuszczalne od zewnątrz i paroszczelne od środka.

Krok 3. Umieszczenie framudze. Ramę okna należy pomieścić w otworze w ten sposób, ażeby z każdej strony została przeżyta stosowna nieszczelność dylatacyjna, z przetrzymaniem pionków i poziomów.

Podmieniasz okna albo drzwi? Znajdź Partnerów lub Marki montażowe. Nazwij, czego pożądasz, a fachowcy sami zaopatrzą Ci propozycje. Usługa jest gratisowa. Zaklep oferty od Firm
lub dolicz do Firm
Krok 4. Sprawdzenie przekątnych. Skonfigurowaną w murze futrynę równoważymy przy użyciu klinów rozporowych i po powtórnej kontroli pułapów i pionów dozorujemy także przekątne, które powinny być równe.

Etap 5. Zestaw bezwolny. Jeżeli osiedlamy okno na kotwy, należy brać pod uwagę, żeby każdą z nich przykręcić do muru dwoma kołkami rozporowymi albo subsydiarnymi śrubami. Przy montażu na dyble ewentualnie śruby samowiercące wypada uszczelnić otwory w spodnim podzespole ramy.

Krok 6. Namoczenie muru. Bowiem pianka montażowa wzmacnia pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu, poleca się, ażeby przed jej nałożeniem przemoknąć mur wodą, np.. z wykorzystaniem spryskiwacza.

Krok 7. Nakładanie pianki montażowej. Przestrzeń między futryną a murem powinno się nasączyć pianką, nakładając ją od dołu do góry, prowadząc gnat lekko zygzakowatym ruchem. Po zastygnięciu pianki jej nadmiar wypada obciąć.

Krok 8. Przyklejanie opaski paroszczelnej. Drugi upadek przyklejonej wcześniej do okna wstążki paroszczelnej trzeba osadzić do muru w taki sposób, ażeby ochronić piankę. Zapobiegnie to wdzieraniu się wilgoci z miejsca w spoinę, zawilgoceniu, powiem więcej zagrzybieniu granice.

Krok 9. Odroczenie skrzydeł. Do tak przyrządzonej ramy możemy aktualnie wstawić skrzydła, sprawdzić ich działanie i w momencie konieczności wyregulować. Jeżeli regulację w toku montażu sporządzimy poprzez przedystansowanie szyby, dopiero okucia zostaną w położeniu przemysłowym. Przez to w trakcie długookresowej eksploatacji okna do zużycia pozostanie pełen zakres regulacji okuć.

Komentarze